۱۹۱۶- ۱۹۶۵. آمریکا. نویسنده، برنده‌‌‌ی جایزه‌ی اُهنری برای داستان «لاتاری»(۱۹۴۹)، برنده‌ی جایزه‌ی داستان کوتاه ادگار آلن‌پو(۱۹۴۱) و جایزه‌ی معمایی‌‌نویسان آمریکا برای داستان‌کوتاه The Possibility of Evil(1996). عمده‌ی شهرتش به خاطر داستان‌کوتاه «لاتاری» است که جعفر مدرس‌صادقی آن را به فارسی برگردانده است.

Pelle Perlefelt

خرداد ۱۳۹۵

امیلی بلافاصله متوجه شد كه اتاق خانم آلن تقریبا شبیه اتاق خودش است ـ همان تختخواب باریک با همان روکش قهوه‌ای‌رنگ، همان کمد لباس چوب افرا و همان صندلی دسته‌دار. گنجه در سمت مقابل گنجه‌ی خودش بود و پنجره هم تقريبا در همان موقعیت پنجره‌ی اتاق خودش.

وقتی همه زکام بودیم

بهمن ۱۳۹۳

ما همه‌ کشته‌مرده‌ی معماییم. من جدول‌ حل می‌کنم و داستان‌های معمایی می‌خوانم. شوهرم با جدولِ امتیاز بازی‌های بیس‌بال ورمی‌رود و میانگین ضربه‌ها را درمی‌آورد. پسرمان معتاد معماهایی‌ است که این‌جوري شروع می‌شوند: «پنجاه‌وچهار چیز در این تصویر هست که با حرف س شروع می‌شود.» دختر بزرگ‌مان، پازل‌های بچه‌گانه حل می‌کند و سالی با میله‌ها و حلقه‌ها چیزهای غریبی می‌سازد که عمرا به عقل بقیه‌مان برسد.

اثر: David Mach

خرداد ۱۳۹۲

یکی از دوستان لوری را با هدایت ماشین به داخل دیوار کاملا تحت تاثیر قرار دادم؛ کاری که هیچ‌کس موفق به انجامش نشده بود چون دیوار تقریبا دومتر با خیابان فاصله دارد و با چشم غیرمسلح هم کاملا قابل رویت است.