۱۳۵۶، نجف‌آباد. داستان‌نویس و مدرس داستان و فیلم‌نامه‌نویسی. فارغ‌التحصیل ادبیات نمایشی از دانشگاه هنر تهران. نویسنده و کارگردان انیمیشن‌های «گریز» (برگزیده‌ی جشنواره‌ها‌ی لایپزیگ آلمان و فیلم ملل اتریش) و انیمیشن سینمایی «قصه‌های بهجو» (راه‌یافته به بخش بین‌الملل جشنواره‌ی فیلم کودک اصفهان) بوده و نمایش‌نامه‌های متعددی ازجمله «سلول» و «وقتی میاد ما خوابیم!» را نوشته است.

Alfredo Pini| بخشي از اثر

شهریور ۱۳۹۵

پیرمرد از خیر فروکش کردن درد می‌گذرد و به هول دادن موتورسیکلت ادامه می‌دهد. پیراهن بلند، روی شلوار نخی؛ ریشی اندازه‌ی دانه‌ی ‌جو و موی سری هم‌رنگ و قد برنج دانه‌بلند؛ تصویر همیشگی حاج ناصر فرهمند است.

هر سه اثر: طه حیدری/ از مجموعه‌ی «Last Night»-1390

شهريور ۱۳۹۴

پنج پسر پیرمرد که دوران کتک زدن و بد‌دهنی‌های پدرشان را به یاد دارند، سال‌هاست با پیرمرد ذره‌ای رابطه‌ی محبت‌آمیز و شاد ندارند؛ آن‌ها همه‌ی لذت‌هایی را که خودشان نبرده‌اند، ارزانی بچه‌هایشان کرده‌اند؛ این شده است که نوه‌های بی‌خبر از همه‌جا، محبت کردن را یاد گرفته‌اند و زندگی پدربزرگ‌شان را رنگین کرده‌اند. پسرهای پیرمرد از این‌که یخ‌ها آب شده‌اند خوشحال‌اند و گمان می‌کنند باید خودخواهی‌های پیرمرد را مانند رازی با خود به گور ببرند.

48-Dastan2-Pishkhaan

مهر ۱۳۹۳

ناگهان ضربه‌‌ی محکمی به گردنش می‌خورد. تلو‌تلو می‌خورد. قبل از این‌که فرصت کند برگردد، دستانی قوی، سرشانه‌هایش را می‌گیرد و بدنش را به سه‌کُنجِ درِ اولین مغازه می‌چسباند. ضارب، هیولامَردی است که به‌تمامی سایه‌وار دیده می‌شود.

عزیز الوندی

مهر ۱۳۹۲

من نگذاشتم معافت کنند. شنفتی؟ من! گفتم این پسره به وجناتش نمی‌خوره جرات داشته باشه خودش رو خلاص کنه. تو آدم زندگی هستی. این نشد، اون. برو، برو تا تهش، برو خوش باش!