۱۳۳۳، اصفهان. نویسنده و مترجم. مجموعه‌داستان‌های «آن طرف خیابان»، «کنار دریا، مرخصی و آزادی»، «دوازده داستان» و «قسمت دیگران» و رمان‌های «آب و خاک»، «من تا صبح بیدارم»، «شاه کلید»، «عرض حال» و «شریک جرم»، «خاطرات اردیبهشت» را نوشته است. رمان «گاو خونی» اثر او در سال ۱۹۹۶ به زبان انگلیسی در آمریکا منتشر شد. مجموعه‌ای از ترجمه‌های او در کتاب «لاتاری، چخوف و داستان‌های دیگر» منتشر شده است. وی هم‌چنین مجموعه‌ای دارد با عنوان «بازخوانی متون» که ویرایش‌های جدیدی از آثار منثور ادبیات کلاسیک فارسی است.

مهران مهاجر| از مجموعه‌ي بي‌چيزي| 1391

اسفند ۱۳۹۴ و فروردین ۱۳۹۵

دفتر مجلّه‏‌ى ما طبقه‏‌ى چهارم يك ساختمان چهارطبقه‏‌ى بدون آسانسور بود نزديك ميدان فردوسى. هفته‏‌اى يك بار چهارشنبه‏‌ها سر ساعت چهار بعد از ظهر همگى جمع می‌شديم توى اين دفتر و مطالبى را كه نوشته بوديم براى هم مى‏‌خوانديم و درباره‏‌ى مجلّه‏‌اى كه قرار بود منتشر كنيم جرّ و بحث مى‌‏كرديم.

جواد مدرس‌صادقي،1394

آذر ۱۳۹۴

تا وقتی که خودش می‌توانست شماره بگیرد، کاری به کار ما نداشت. به هر کسی که دلش می‌خواست زنگ می‌زد. از روی دفتر تلفن و از بر. قوم‌وخویش‌ها و همسایه‌ها و همکارهای سابق. و هر وقت و ساعتی که دلش می‌خواست. صبح کلّه‌ی سحر، بعدازظهرها، آخر شب. داخل و خارج. وقتی که می‌گفتم «هیچ می‌دونی که الان اونجا ساعت چنده،» فقط می‌گفت «به من چه که ساعت چنده؟»

یلدا مدرس‌صادقی/ 1393

اسفند ۱۳۹۳ و فروردین ۱۳۹۴

کلاه سنگین و گشاد برای آن کلّه‌ای خوب است که هیچ بادی ندارد که بخواهد بخوابد یا نخوابد. پس اصلن کلاه گشاد به چه درد می‌خورَد؟ روی دوچرخه است که می‌بینی کلاه گشاد به هیچ دردی نمی‌خورَد. روی دوچرخه است که می‌بینی کلاه باید چفتِ کلّه‌ات باشد و نه تنگ باشد نه گشاد. روی دوچرخه است که می‌بینی باد چه‌کار می‌کند و کلاه به چه درد می‌خورَد.

شهرام و شهریار

تیر ۱۳۹۲

دلیلی نداشت هیچ حرف دیگری بزند. تنها نکته‌ی ابهامی که وجود داشت همین یادداشت‌ها و کتاب‌ها بود که اگر تکلیف آنها را مشخص نمی‌کرد، پسرش یکی دو هفته بعد از مُردن او می‌ریخت دور.