۱۳۲۹، آمل. مدرس و کارگردان تلویزیونی. فارغ‌التحصیل کارگردانی تلویزیون از مدرسه‌ی عالی تلویزیون و سینما. کارگردان تلویزیونیِ بیش از صد تله‌تئاتر بوده است که می‌توان از میان‌شان به تله‌تئاترهای «هنر»، «ملودی شهر بارانی»، «استاد معمار» و «خرده‌جنایت‌های زن و شوهری» اشاره کرد. فروتن کارگردان تلویزیونی سریال‌هایی چون مجموعه‌های «افسانه‌ی سلطان و شبان»، «مدرس»، «آینه» و «همه‌ی فرزندان من» و کارگردان و مجری برنامه «یادگاری» بوده است. مجموعه‌داستان «از سر دلتنگی» و رمان «ناتمام» نوشته‌ی او است.

آبان ۱۳۹۵

صبح‌ها باید اولین ایستگاه میدان ثریا سوار اتوبوس می‌شدیم و آخر گرگان، ایستگاه پل‌ چوبی، پیاده می‌شدیم. بعد هم سوار اتوبوس‌های تخت ‌جمشید، که تا نزدیکی‌های مدرسه برسیم. همان چند روز اول، دیدم پسربچه‌ای هم‌قد و هم‌سن‌وسال خودم از درِ خانه‌ی رو‌به‌رو‌یی بیرون می‌آید، با هم به ایستگاه می‌رسیم و با هم سوار اتوبوس می‌شویم.

تابستان خود را چگونه گذرانديد

شهريور ۱۳۹۴

بقچه‌ی لباس و حوله و وسايلم هم زیر بغلم بود تا فضل‌الله پیشخدمت اداره بیاید و از مادر تحویلم بگیرد. فضل‌الله که آمد مادر یک زنبیل حصیری داد دستش. توی زنبیل دو تا قابلمه بود، توی یکی مرغ سرخ‌شده و توی دیگری یک کیسه ماست آب‌رفته. مادر سفارش کرد من را دست شاگرد‌راننده بسپرد، صندلی‌ام هم جلوی جلو باشد تا زیر نظر راننده باشم. فضل‌الله چَشمی گفت و سفر من به تهران آغاز شد.

غیرمنتظره

بهمن ۱۳۹۳

گفت: «کجا مادر؟ زمستون و سرما که وقت مسافرت نیست.» گفتم :«می‌ریم یه جای خوب. سه‌ روز بیشتر طول نمی‌کشه.» گفت: «در پناه خدا.» و همین‌طور ‌که با لبخند نگاهم می‌کرد، زیر لب دعایی خواند و فوت کرد به‌ام. هرگز نفهمیدم چه دعایی می‌خوانَد ولی همیشه این کارش باعث قوت قلبم می‌شد.

واحد سیار

بهمن ۱۳۹۲

محمود فلاح گفت با هر دلیل و بهانه‌ای که می‌توانیم جور کنیم، باید آن شب سه واحد سیار از ساختمان تلویزیون و از مقابل سربازان گارد خارج کنیم؛ یک واحد برای استقرار در فرودگاه، دومین واحد برای حضور در بهشت‌زهرا و نزدیک محل سخنرانی امام و سومین واحد که به ژنراتور برق مجهز می‌شد، از فرودگاه تا بهشت‌زهرا را پوشش ‌می‌داد.