۱۳۴۱، آبادان. نویسنده، شاعر، روزنامه‌نگار، طنزنویس و فیلم‌نامه‌نویس. عضو هیئت موسس انجمن نویسندگان کودک و نوجوان. برگزیده‌ی بخش نوجوان جشنواره‌ی شهید غنی‌پور برای کتاب «این وبلاگ واگذار می‌شود»(۱۳۹۳) و برگزیده‌ی شانزدهمین جشنواره‌ی کتاب سال کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای کتاب «سعدی» (۱۳۹۲). اولین کتاب داستان مصور او با عنوان «ماجرای روباه و زنبور» در سال ۱۳۷۰ چاپ شد. از حسن‌زاده تا کنون بیش از هشتاد اثر در گونه‌های مختلف چاپ شده که برخی از آن‌ها به زبان‌های انگلیسی و چینی ترجمه شده است. از میان آثار او می‌توان به کتاب‌های «هستی»، «هنوانه به شرط عشق»، «دیو دیگ به سر» و «عقرب‌های کشتی بمبک» اشاره کرد.

تیر۱۳۹۷

گفتم: «با من می‌آی بریم یه ‌جای دوری، یه ‌جایی که هیچ‌کس غیر از من و تو نباشه و میون مردم با خوبی و خوشی زندگی کنیم.» ایستاد کنارم و گفت: «این‌جا کویره، خیلی گرمه، چه خوب شد لباس‌های زمستونه‌م رو آوردم با خودم.»

گالري بهمن

بهمن ۱۳۹۴

آبادان دوتا کتابخانه داشت. یکی در منطقه‌ای متعلق به طبقه‌ی متوسط شهری در پارک کودک احمدآباد و دومی که تازه راه افتاده بود و در منطقه‌ای محروم‌تر ساخته شده بود. جایی‌که بچه‌هایش به دعوا و گردن‌کشی معروف بودند. محله‌اي به نام تانکی ابوالحسن. کسی چه می‌داند؟ شاید عمدا کتابخانه‌ی شماره‌ي دو را آنجا ساخته بودند، بلكه تعادل برقرار شود.