۱۹۶۲- ۲۰۰۸، آمریکا. نویسنده. اولین رمانش را با عنوان Broom of the System در سال ۱۹۸۷ منتشر کرد. مهم‌ترین اثر او رمان
Infinite Jest بود که در سال ۱۹۹۶ منتشر شد. مجله‌ی تایم این رمان را در سال ۲۰۰۶ به‌عنوان یکی از صد رمان برتر انگلیسی زبان از سال ۱۹۲۳ تاکنون معرفی کرده است.

شهريور ۱۳۹۴

مردم بلومینگتون، به عادت دیگر ایالت‌های غربی آمریکا، آدم‌هایی نه غیرصمیمی بلکه تودارند. غریبه‌ها به شما لبخندهایی گرم و صمیمانه می‌زنند، اما معمولا خبری از گپ‌وگفت‌های غریبه‌ها در صف‌‌های انتظار نیست. اما حالا، از صدقه‌سرِ «وحشت»، موضوعی برای بحث پیدا شده که همه‌ی آن کم‌رویی‌ها را درمی‌نوردد، انگار که یک‌جوری همه‌ی ما، ایستاده‌ کنار هم، تصادف یکسانی را شاهد بوده‌ایم.

مهر ۱۳۹۳

نویسنده برای لذت شخصی می‌نویسد یا رضایت دیگران؟

استعاره‌ی کودک آسیب‌دیده استعاره‌ی دقیقی است، زیرا آن ترکیب عشق و دل‌زدگی را در خود دارد؛ همان حس نویسنده‌ی داستان نسبت به چیزی که دارد روی آن کار می‌کند. کودک آسیب‌دیده‌تان، حتی در اوج لحظات مهیب بودنش، به‌شکلی بخش‌هایی از وجودتان را که گمان می‌کنید بهترین بخش‌هایش باشند، لمس می‌کند و بیدار می‌کند.

پشت لايه‌های شيشه‌ای

اردیبهشت ۱۳۹۳

درباره‌ي تاثير تلويزيون بر داستان‌نويسان معاصر

تلویزیون آینه است. اما نه آن آینه‌ی استاندالی که آسمان آبی و گودال گلی را نشان می‌دهد. بیشتر آینه‌ی زیادی روشنِ دست‌شویی‌ها که نوجوان‌ها جلوبازویشان را تویش برانداز مي‌كنند و كشف مي‌كنند كه از كدام زاويه خوش‌تيپ‌تر ديده مي‌شوند.